>>> ycie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa. <<<
Oferta edukacyjna - szkoła ponadpodstawowa
Wpisany przez MaR
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

Drodzy Ósmoklasiści!

Zdajemy sobie sprawę, że stoicie przed bardzo ważną decyzją, związaną z podjęciem dalszej edukacji. Dlatego dajemy Wam możliwość wyboru nie tyko klasy o danym profilu, ale również zdecydowania, których przedmiotów rozszerzonych będziecie uczyć się już od klasy pierwszej.
W całym cyklu nauki będziecie uczyć się przedmiotów realizowanych na poziomie podstawowym oraz trzech realizowanych na poziomie rozszerzonym. Pierwsze rozszerzenie jest przypisane do danej klasy, którą wybierzecie. Rozszerzenie drugie i trzecie wybierzecie podczas procesu rekrutacji. Wybór ten jest niezwykle ważną decyzją, dlatego możecie już od samego początku liczyć na naszą pomoc i doświadczenie.
Jako pierwsza szkoła w regionie opracowaliśmy skuteczny i sprawdzony system wyboru przedmiotów rozszerzonych dla Naszych Uczniów. Kierując się wieloletnim doświadczeniem, dajemy Wam możliwość wyboru odpowiednich, wybranych przez Was kierunków kształcenia, a co za tym idzie, stworzenia własnego wymarzonego profilu klasy, do której będziecie uczęszczać przez cztery lata nauki w liceum.

Nasza oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Charakterystyka poszczególnych klas:

1. Klasa 1 a
    PROFIL MATEMATYCZNO-FIZYCZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: matematyka
  2. Klasa 1 m
    PROFIL MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: matematyka
  3. Klasa 1 b
    PROFIL BIOLOGICZNO-CHEMICZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: biologia
  4. Klasa 1 c (cb)
    PROFIL BIOLOGICZNO-GEOGRAFICZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: biologia
  5. Klasa 1 c (cg)
    PROFIL EKONOMICZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: geografia
  6. Klasa 1 p (pw)
    PROFIL SPOŁECZNO-PRAWNY
    rozszerzenie obowiązkowe: wiedza o społeczeństwie
  7. Klasa 1 p (pp)
    PROFIL OGÓLNY
    rozszerzenie obowiązkowe: język polski

TO TRZEBA WIEDZIEĆ!
  • Od pierwszego roku będziecie się specjalizować, ucząc się trzech wybranych przedmiotów rozszerzonych.
  • Pierwszy przedmiot rozszerzony przypisany jest do profilu wybranej przez Was klasy.
  • Pozostałe dwa rozszerzenia (wybór, wybór) wybierzecie spośród następujących przedmiotów: język polski, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka oraz informatyka. Przedmioty te mogą być realizowane w klasach lub grupach międzyoddziałowych (zależnie od ilości chętnych i możliwości organizacyjno-finansowych Szkoły).
  • Od pierwszego roku obowiązuje Was nauka jednego (pierwszego) języka obcego, którego uczyliście się w szkole podstawowej, i drugiego innego języka obcego – do wyboru:
    angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski (zależnie od ilości chętnych i możliwości organizacyjno-finansowych Szkoły).
  • Dajemy możliwość nauki trzeciego języka obcego jako dodatkowego spośród ww. (zależnie od ilości chętnych i możliwości organizacyjno-finansowych Szkoły).
  • Wszyscy uczniowie mogą korzystać z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w formie kół przedmiotowych, zajęć sportowych i laboratoriów.
  • Rekrutacja kandydatów do klas I na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się w formie elektronicznej.
  • Od 13 maja do 25 czerwca 2019 roku w sekretariacie szkoły można skorzystać z pomocy w wypełnianiu i drukowaniu elektronicznego wniosku rekrutacyjnego.
  • Wyczerpujących informacji na temat planów naborowych udziela sekretariat szkoły w godzinach 8:00 - 15:00.
    Informacje udzielane są bezpośrednio lub telefonicznie: 32 415 56 57.
  • Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji  >>>>>>

Aktualizacja: 28 lutego 2019 r.