>>> Jeśli ludzie się zakochują, to nie z powodu grawitacji <<<

2 lo logo

Informacje dla kandydatów 

do II Liceum Ogólnokształcącego,

które były omawiane na spotkaniu 9 maja br.

 

Szczegółowe informacje oraz prezentacja (spotkanie 9 maja 2019 r.)


Cała Polska czyta dzieciom
Wpisany przez AKA   
piątek, 04 marca 2011 12:51

czytanie_11

1 marca br. klasa II p zapoczątkowała w naszej szkole akcję Cała Polska czyta dzieciom. W tym dniu rozpoczęliśmy cykl spotkań w raciborskim żłobku, w ramach których propagować chcemy ideę czytania najmłodszym. Celem akcji jest rozpowszechnianie czytania dzieciom przynajmniej 20 minut dziennie.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia (I. Koźmińska, Wychowanie przez czytanie) Jest to klucz do wiedzy i sprawności umysłu dziecka. Zapał do książek należy rozbudzać w jak najmłodszym wieku. Czytając dzieciom budujemy w nich skojarzenie tej czynności z poczuciem bezpieczeństwa, przyjemności oraz więzi z osobą czytającą. Książki są pokarmem nie tylko dla intelektu, ale także dla psychiki małego człowieka.

Pomysłodawca akcji w naszej szkole jest p. Joanna Malinowska.

Chcemy odwiedzać Żłobkowiczów raz w tygodniu, a w przyszłości rozszerzyć naszą działalność o raciborskie przedszkola.
 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©