>>> Nie biegnij za szybko przez życie bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam, wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy. <<<
Pierwszy dzień matur za nami!
Wpisany przez AKA   
wtorek, 07 maja 2013 17:39

Rozpoczęła się maturalna kampania. Dziś, 7 maja zdawaliśmy obowiązkowy język polski. Kilkanaście minut przed 9.00 Dyrektor II LO rozdał 223 arkusze egzaminacyjne. Sytuacji awaryjnych nie odnotowano. Wszystko było jak trzeba: odświętne stroje zdających, niezakłócona atmosfera powagi, wzorowo przygotowane sale, a nawet rozkwitłe na czas kasztany.

Po przepisowych 170 minutach na zdających czekały kanapki i soczki przygotowane przez zapobiegliwych Rodziców. Żeby po intensywnym wysiłku wstępnie uzupełnić niedobory życiowej energii. Ale i żeby nieco rozładować stres. Bo – jak przyznają nawet najlepiej przygotowani – trochę nerwów ten pierwszy w życiu poważny egzamin kosztuje. Generalnie jednak większość opuszczała tego dnia swoją szkołę z uśmiechem na ustach.
Maciek, Nicole, Daniela, Małgorzata, Natalia z III B wybrali temat z „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Był on – jak przekonywali – bezpieczniejszy niż temat wymagający porównania wiersza K. Baczyńskiego „Mazowsze” z prozą  E. Orzeszkowej „Gloria victis”. To samo mówił Pan Maciej Malinowski, dyskutujący z inną grupką podekscytowanej młodzieży. Zwrócił uwagę na fakt, że najważniejsza na maturze z języka polskiego jest umiejętność pogłębionego rozumienia podanych fragmentów. Podobne opinie wygłaszały Pani Dorota Zajda-Panek i Pani Joanna Malinowska, wyrażając wiarę, że obydwa tematy ich uczniowie rozwinęli w sposób niebanalny, twórczy, a co najmniej poprawny.
Tak czy siak, ale fajnie, że nasi poloniści pojawili się w tym dniu w szkole, by wspierać swoich wychowanków. Oczywiście kampania dopiero się zaczyna. Jutro obowiązkowa matura z matematyki, a pojutrze z języka angielskiego.
W następnych tygodniach, prawie do końca maja, egzaminy ustne i z przedmiotów wybranych przez młodzież. Praktycznie wszyscy nasi absolwenci będą zdawać co najmniej jeden, maksymalnie 4 przedmioty dodatkowe, głównie na poziomie rozszerzonym. Najwięcej chętnych jest na maturę rozszerzoną z matematyki, języka angielskiego, biologii, chemii. Dużo osób wybrało dodatkowe egzaminy z geografii, WOS, fizyki, historii, języka polskiego. Nieliczni – filozofię i historię sztuki. W ten sposób wszyscy chcą zrealizować swoje marzenia. I niech się te marzenia spełnią.
Drodzy Maturzyści – całe Wasze II LO w Raciborzu nadal trzyma za Was kciuki. Będzie dobrze!

 

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©