>>> Życie jest przewleką raną, która prawie nigdy nie przestaje boleć i nigdy się nie goi <<<
Wykłady naukowe
Wykład SKÓRNE ZMIANY POSŁONECZNE - BEZPIECZNE OPALANIE
Wpisany przez AKA   
czwartek, 13 czerwca 2019 16:52

wykrzyknik12 czerwca br. uczniowie naszej szkoły z klas I a, b, m oraz II a, b, c wraz z opiekunami (Panie A. Kędzierska, E. Kilijan, J. Malinowska, B. Osowiecka, A. Wróbel oraz ks. T. Fortalski) uczestniczyli w bardzo cennym wykładzie pt. „Posłoneczne zmiany skórne – bezpieczne opalanie”. Przy obecnych upałach oraz przed zbliżającymi się wakacjami jest to tematyka niezwykle aktualna, bo dotycząca wpływu promieniowania UVA i UVB na skórę i cały nasz organizm. Jego groźne skutki zobrazowała nam lek. med. specjalista dermatolog Pani Renata Skaźnik-Hanslik, przytaczając liczne przykłady ze swojej lekarskiej praktyki i potwierdzając odpowiednimi zdjęciami.

Więcej…
 
Bezpieczne opalanie-wykład
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 22:02

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładu "SKÓRNE ZMIANY POSŁONECZNE - BEZPIECZNE OPALANIE" na temat zagrożeń wynikających z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne (UV). Jest to temat niezwykle ważny w okresie letnim i szczególnie ważny dla młodzieży.

Więcej…
 
Fascynujący Świat Roślin na WBBiB UJ
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 06 maja 2019 20:51

 17 maja b.r. na dwóch wydziałach Uniwersytetu Jagiellońskiego - Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Biologii - odbywać się będą wykłady, pokazy, warsztaty oraz wycieczki terenowe, których tematyka związana będzie z roślinami. Wszystko to w związku z międzynarodową akcją pt. Fascynujący Świat Roślin - do której ww. Wydziały ponownie się przyłączają.

Więcej…
 
Muzyka w literaturze
Wpisany przez AKA   
sobota, 06 kwietnia 2019 21:27

UJ

 

W miniony czwartek mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w progach naszej szkoły Pana prof. dr hab. Andrzeja Hejmeja - pracownika Katedry Teorii Literatury Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pan Profesor przeprowadził dla młodzieży z międzyklasowych grup realizujących język polski na poziomie rozszerzonym dwugodzinne zajęcia poświęcone muzyce w poezji Stanisława Barańczaka.

Więcej…
 
MARINE MAMMALS-gdańskie retrospekcje uczniów II b
Wpisany przez AKA   
niedziela, 31 marca 2019 20:28

2 lo logo kW dniach 28-30.03 br. piątka uczniów z klasy IIb pod opieką Pani Bogumiły Bąk, w składzie: Elżbieta Galli, Martyna Kłobuch, Wiktoria Lasek, Tomasz Lukoszek oraz Szymon Wolaniuk, poleciała do Gdańska na sympozjum naukowe dla uczniów i nauczycieli zorganizowane przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego w ramach projektu naukowego „MARINE MAMMALS".

Więcej…
 
Język polski dla obcokrajowców
Wpisany przez AKA   
poniedziałek, 11 lutego 2019 16:48

UJW minioną środę w naszym liceum odbył się wykład wygłoszony przez dr hab. Piotra Horbatowskiego, pracownika naukowego Katedry Języka Polskiego jako Obcego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca skupił się na omówieniu pracy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie w placówkach poza granicami kraju, a także w Polsce. Wypowiedź prelegenta oparta był min. na jego prywatnych doświadczeniach wynikających z pracy w Chinach i Korei, ale również środowisku uniwersyteckim w Krakowie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 30

Srebrna Szkoła 2019

Srebrne liceum 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"
potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Raciborzu jest
wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Liceów
i Techników PERSPEKTYWY 2019
i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dane adresowe

II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza

Kard.S.Wyszyńskiego 3
47-400 Racibórz
tel.: (032) 415 56 57
fax.: (032) 415 56 57

e-mail

Dziennik elektroniczny

 
baner vulcan 1
 

Aplikacja II LO

android II LO

Rozszerzenia

rozszerzenia 19-20

Karta Szkolna

 

karta szkolna

Facebook & Twitter

 
facebook
 
twitter

Globusik

 

Globusik

 

Raciborskie strony

 

Powiat RaciborskiRacibórzNasz RacibórzRacibórzNowiny RaciborskieNiezależny Portal Raciborski

 

II Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Raciborzu, 2009 ©