>>> Im mądrzejsze i poprawniej sformułowane pytanie tym głupsza i nudniejsza odpowiedź. <<<
Proste eksperymenty fizyczne
Wpisany przez AKA
czwartek, 01 marca 2012 20:07

e fizyka 02 12

Nasza szkoła od ubiegłego roku uczestniczy w projekcie „Wybieram eFizykę”. Uczniowie mają darmowy dostęp do platformy edukacyjnej, biorą udział w zajęciach popołudniowych, podczas których wykonują doświadczenia oraz uczestniczą w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych wyższych uczelni. Takie właśnie zajęcia odbyły się 24 lutego, a prowadził je Pan dr Marek Jan Kasprowicz - pracownik Katedry Chemii i Fizyki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Tematem pierwszego wykładu (do końca tego roku szkolnego będą jeszcze 4) były :”Proste eksperymenty fizyczne”.

Refleksje uczniów:

"Hurra!" - zakrzyknęła młodzież wiedząc, że zbliża się weekend. Tymczasem w głowie Pani Zwierz już od dawna gościł misterny plan pozbawienia uczniów piątkowego popołudnia.
"Pamiętajcie o eFizyce! Dzisiaj spotkanie z  Panem dr M.J. Kasprowiczem, który przyjedzie do nas specjalnie z Krakowa!"
To był cios poniżej pasa...
Jednak o 16:30 żądna wiedzy gromadka zjawiła się przy ulicy Kard. Wyszyńskiego 3 w sali 308. Zajęcia rozpoczęły się zgodnie z planem. Pan doktor zachęcał do studiowania na kierunkach fizycznych. W tym celu pokazał kilka ciekawych doświadczeń, których na co dzień nie przeprowadza się na lekcjach z powodu braku czasu. Należy się zatem zastanowić: dlaczego brakuje nam tych cennych minut? Odpowiedź jest wbrew pozorom prosta: musimy się uczyć wzorów, a ta czynność jest według naszego wykładowcy zupełnie zbędna. Przecież każdy wzór można znaleźć w tablicach matematycznych lub kartach worów.
Podsumowując: piątkowe popołudnie nie było takie straszne, jak na początku mogłoby się wydawać. Zostaliśmy skutecznie zachęceni do dalszego udziału w projekcie.

Dominka i Jasiu z kl. II a

Wybieram eFizykę

efiyzka

Microsoft Live@edu