>>> ycie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa. <<<
Oferta edukacyjna - szkoła ponadgimnazjalna
Wpisany przez MaR
czwartek, 28 lutego 2019 00:00

Drodzy Gimnazjaliści!

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was trudno się zdecydować, co chcielibyście robić w przyszłości. Dlatego dajemy Wam prawie rok na zastanowienie się, jakich przedmiotów chcielibyście się uczyć w zakresie rozszerzonym. Wierzymy, że gdy poznacie szkołę, nauczycieli, wymagania, łatwiej Wam będzie podjąć świadomą i dojrzałą decyzję o dalszym rozwoju.
W pierwszym roku nauki wszyscy będziecie się uczyć tego samego w ramach tych samych przedmiotów. Od drugiego roku nauki jeden przedmiot rozszerzony będzie obowiązkowy jako wiodący w danym profilu / klasie. Po pierwszym półroczu w klasie pierwszej sami wybierzecie pozostałe dwa przedmioty, których będziecie się chcieli uczyć od klasy drugiej w zakresie rozszerzonym.
Jako pierwsza szkoła w regionie opracowaliśmy skuteczny i sprawdzony system wyboru przedmiotów rozszerzonych dla Naszych Uczniów. Profile klas są dostosowane do indywidualnych potrzeb i zainteresowań młodzieży.

Nasza oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Charakterystyka poszczególnych klas:

1. Klasa 1 a1
    PROFIL MATEMATYCZNO-FIZYCZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: matematyka
    przedmiot uzupełniający: elementy historii matematyki
  2. Klasa 1 m1
    PROFIL MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: matematyka
    przedmiot uzupełniający: elementy historii matematyki
  3. Klasa 1 b1
    PROFIL BIOLOGICZNO-CHEMICZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: biologia
    przedmiot uzupełniający: nauki przyrodnicze w medycynie
  4. Klasa 1 c1 (cb1)
    PROFIL BIOLOGICZNO-GEOGRAFICZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: biologia
    przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce
  5. Klasa 1 c1 (cg1)
    PROFIL EKONOMICZNY
    rozszerzenie obowiązkowe: geografia
    przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce
  6. Klasa 1 p1 (pw1)
    PROFIL SPOŁECZNO-PRAWNY
    rozszerzenie obowiązkowe: wos z podstawami prawa
    przedmiot uzupełniający: edukacja medialna
  7. Klasa 1 p1 (pp1)
    PROFIL OGÓLNY
    rozszerzenie obowiązkowe: język polski
    przedmiot uzupełniający: edukacja medialna

TO TRZEBA WIEDZIEĆ!
  • W pierwszym roku nauki wszyscy uczą się tych samych przedmiotów na poziomie podstawowym.
  • Od drugiego roku będziecie się specjalizować, ucząc się trzech wybranych przedmiotów rozszerzonych i dwóch uzupełniających.
  • Po pierwszym półroczu wybieracie dwa kolejne przedmioty rozszerzone: język polski, matematykę, języki obce (angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, francuski), historię, biologię, chemię, fizykęwos, geografię, informatykę, historię sztukifilozofię. Przedmiotów tych wraz z rozszerzeniem określonym przez wybór profilu, będziecie uczyć się od klasy drugiej.
  • Od pierwszego roku obowiązuje Was nauka jednego (pierwszego) języka obcego, którego uczyliście się w szkole podstawowej i w gimnazjum, i drugiego, innego języka obcego, który zaczęliście poznawać w gimnazjum lub jest dla Was nowy – do wyboru:
    angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski (zależnie od ilości chętnych i możliwości organizacyjno-finansowych Szkoły).
  • W drugim i trzecim roku możecie uczyć się języka obcego jako rozszerzonego.
  • Dajemy możliwość nauki trzeciego języka obcego, jako dodatkowego spośród ww. (zależnie od ilości chętnych i możliwości organizacyjno-finansowych Szkoły).
  • Wszyscy uczniowie mogą korzystać z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w formie kół przedmiotowych, zajęć sportowych i laboratoriów.
  • Rekrutacja kandydatów do klas I na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się w formie elektronicznej.
  • Od 13 maja do 25 czerwca 2019 roku w sekretariacie szkoły można skorzystać z pomocy w wypełnianiu i drukowaniu elektronicznego wniosku rekrutacyjnego.
  • Wyczerpujących informacji na temat planów naborowych udziela sekretariat szkoły w godzinach 8:00 - 15:00.
    Informacje udzielane są bezpośrednio lub telefonicznie: 32 415 56 57.
  • Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji  >>>>>>

Aktualizacja: 28 lutego 2019 r.